0
0
phone-icon
+38 (050) 462-53-86 Замовити дзвінок

Атлас та контурні карти для 6 класу "Географія. Загальна географія" (ПрАТ "Інститут передових технологій")

Пізнання світу навколо нас – це незабутній шлях, який може бути як захоплюючим, так і ефективним. Саме тому ми представляємо вам наші ресурси для навчання географії – атлас та контурні карти "Географія. Загальна географія" для 6 класу. Ці матеріали були ретельно розроблені нашими фахівцями з урахуванням високих стандартів якості та освітніх вимог.

Один атлас дві програми: Наш атласи укладено у відповідності до модельних навчальних програм для закладів загальної середньої освіти. Модульна програма розроблена авторами Кобернік С.Г., Коваленко Р.Р., Гільберг Т.Г., Даценко Л.М., Модельна навчальна програма рекомендована Міністерством освіти і науки України (наказ Міністерства освіти і науки України від 12.07.2021 №795, у редакції наказу від 09.02.2022 №143). Картографічні матеріали створеного атласу відповідають темам розділів модельної програми:

Розділ І. ВСТУП ДО ГЕОГРАФІЇ.

Тема 1. Що вивчає географія. Основні друковані та електронні джерела географічної інформації. Методи географічних досліджень.

Тема 2. Як розвивалися знання про Землю. Спостереження за природою та уявлення про Землю в давнину. Перші географічні карти. Розширення знань про планету внаслідок відкриття материків та океанів. Значення навколосвітніх подорожей для пізнання Землі.

Розділ ІІ. СПОСОБИ ЗОБРАЖЕННЯ ЗЕМЛІ.

Тема 1. Як можна зобразити Землю. Форма Землі на глобусі та карті. Особливості зображення земної поверхні на аерофотознімку, космічному знімку, плані місцевості, топографічному плані, географічній карті, глобусі. Масштаб, його види.

Тема 2. План – надійний помічник орієнтування на місцевості. План місцевості, його ознаки. Умовні знаки плану місцевості. Визначення напрямків на плані. Поняття про азимут. Абсолютна та відносна висоти точок. Зображення нерівностей земної поверхні горизонталями. Орієнтування за планом місцевості.

Тема 3. Географічна карта – унікальний спосіб пізнання планети. Географічні карти як джерело інформації та метод дослідження. Елементи географічної карти. Мова карти. Загальногеографічні та тематичні карти. Фізична карта світу, півкуль, України. Шкала висот та глибин. Градусна сітка на географічній карті. Географічні координати.

Розділ ІІІ. ОБОЛОНКИ ЗЕМЛІ.

Тема 1. Літосфера – кам’яний панцир планети. Внутрішня будова Землі. Літосферні плити. Внутрішні процеси. Рухи літосферних плит, наслідки їхнього переміщення. Землетруси. Вулканізм. Сейсмічні пояси Землі. Мінерали, гірські породи. Корисні копалини. Рельєф суходолу. Рельєф дна Світового океану. Формування гір та рівнин, їхня різноманітність.

Тема 2. Атмосфера – повітряна ковдра Землі. Будова атмосфери. Нагрівання атмосферного повітря. Розподіл тепла на поверхні Землі та в тропосфері. Хмари та хмарність, види хмар. Погода та клімат. Кліматична карта світу, України.

Тема 3. Гідросфера – водне намисто планети. Склад гідросфери. Світовий океан та його частини. Умовний поділ на п’ять океанів. Острови в океані. Півострови. Властивості вод Світового океану. Рухи води в Світовому океані. Води суходолу. Річки: річкова долина, басейн річки, річкова система. Озера, походження озерних улоговин.

Тема 4. Біосфера – простір існування живих організмів. Утворення та властивості ґрунтів, їхнє значення та охорона. Карта ґрунтів світу.

Тема 5. Природні комплекси – різні обличчя планети. Природні комплекси як наслідок взаємозв’язків компонентів природи. Види природних комплексів за масштабом, їхня охорона. Карта географічних поясів та природних зон світу.

Тема 6. Антропосфера – середовище життя людини. Кількість населення Землі. Розселення людей на планеті. Карта густоти населення. Людські раси. Найбільші за площею та кількістю населення країни світу. Політична карта. Друга модальна програма – розроблена авторами Запотоцький С.П., Карпюк Г.І., Гладковський Р.В., Довгань А.І. та інші. Модельна навчальна програма рекомендована Міністерством освіти і науки України (наказ Міністерства освіти і науки України від 12.07.2021 №795, у редакції наказу від 11.04.2022 №324). Картографічні матеріали створеного атласу відповідають темам розділів модельної програми: Вступ. Методи географічних досліджень. Сучасні друковані та електронні джерела географічної інформації. РОЗДІЛ І. ЗЕМЛЯ НА ГЛОБУСІ Й КАРТІ. Тема 1. Глобус – модель Землі. Навколосвітня подорож Ф. Магеллана. Рухи Землі та їх наслідки. Глобус як модель Землі: види. Тема 2. Зображення Землі на карті. Зображення земної поверхні на космічних знімках та глобусі, картах, планах місцевості. Визначення напрямків на картах. Масштаб та його види. Загальногеографічні та тематичні карти. Легенди загальногеографічних та тематичних карт. РОЗДІЛ ІІ. ОБОЛОНКИ ЗЕМЛІ. Тема 1. Літосфера. Будова літосфери. Літосферні плити, механізм та наслідки їх переміщення. Землетруси. Вулканізм. Сейсмічні пояси Землі. Зовнішні процеси на земній поверхні. Абсолютна і відносна висота точок. Горизонталі. Шкала висот і глибин. Рельєф суходолу і дна океану. Фізична карта світу, півкуль, України. Мінеральні і гірські породи. Корисні копалини. Тема 2. Атмосфера. Склад і будова атмосфери. Нагрівання атмосферного повітря. Куляста форма Землі і розподіл тепла на її поверхні та в тропосфері. Погода. Клімат. Кліматична карта світу, України. Тема 3. Гідросфера. Світовий океан. Острови в океані. Карта океанів. Властивості вод Світового океану. Рухи води в Світовому океані. Води суходолу. Річка: річкова долина, річкова система, басейн річки, вододіл. Озера, походження озерних улоговин. Тема 4. Біосфера та ґрунти. Властивості ґрунтів. Типи ґрунтів, закономірності їх поширення. Карта ґрунтів світу. Тема 5. Природні комплекси. Природні комплекси як наслідок взаємозв’язків між компонентами природи. Види природних комплексів. Тема 6. Антропосфера. Антропосфера – географічний та соціальний простір життя і діяльності людини. Контурні карти можуть використовуватися учнівством для виконання практичних робіт. Картографічні матеріали видань виконані відповідно до вимог навчальної картографічної продукції та вікових особливостей учнів/учениць 6 класів.

Тематичні розділи: Як ми бачимо атлас охоплює широкий спектр тем, необхідних для повноцінного вивчення географії. Він відповідає темам модельних навчальних програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України. Ви знайдете картографічні матеріали для таких розділів, як "Вступ до географії", "Способи зображення Землі", "Оболонки Землі", "Біосфера", "Природні комплекси", "Антропосфера" та багато інших.

✔️ Переваги нашого атласу та контурних карт:

Модельні програми: Ми ретельно дотримуємося вимог модельних навчальних програм для 6 класу, рекомендованих Міністерством освіти і науки України. Це забезпечує вам актуальний та відповідний навчальний матеріал.

Цифровий доступ та мобільний додаток: Ми розуміємо, наскільки важливо мати доступ до навчального матеріалу у будь-який час. Наш атлас також доступний у форматі електронної версії на нашому веб-сайті (https://new.osvitanet.com.ua/heohrafiia/), а також через спеціальний мобільний додаток (https://cutt.ly/SwhPPV8J). Це дозволить вам зручно вивчати матеріал навіть на ходу.

Акція! Отримайте знижку 20%!: Додатково ми раді повідомити вас про нашу акцію! Вчителі, школи, оптові покупці атласу та контурних карт "Географія. Загальна географія" отримують знижку до 20%! Це додаткова можливість зекономити та отримати якісний навчальний матеріал за вигідною ціною. Атлас придбати можна тут Контурні карти придбати можна тут Комплект посібників: Аттлас та контурні карти придбати можна тут

Зв'язок та консультації: Якщо у вас є питання чи потреба в консультаціях, наша команда готова надати вам необхідну підтримку. Номер для зв'язку: +38 (050) 462-53-86.